Składniki:

40g kaszy bulgur z vermicelli
100g mrożonej mini marchewki
50g mrożonej fasolki szparagowej
50g mrożonego kalafiora
ząbek czosnku
kilka ziarenek pieprzu kolorowego i kolendry

łyżeczka oliwy z oliwek

Przygotowanie:

Kaszę bulgur z makaronem vermicelli gotujemy w pojemniku Babycook pasta rice cooker. Do pojemnika wsypujemy 40g kaszy i dolewamy wodę tak, aby przykryła kaszę. Nie solimy. Do Babycook wlewamy wodę – poziom 3. Gotujemy.

1

Gotujemy warzywa w Babycook – poziom wody 3. Do pojemnika oprócz mrożonych warzyw dodajemy obrany czosnek oraz pojemniczek na przyprawy, do którego wkładamy kilka ziarenek pieprzu kolorowego i kolendry. Wody z gotowania nie odlewamy.

4

Do pojemnika Babycook (razem z płynek pozostałym po gotowaniu) wsypujemy warzywa, ziarenka przypraw wyrzucamy. Blendujemy warzywa. Dodajemy oliwę z oliwek i kaszę bulgur i blendujemy ponownie (do konsystencji jaką chcemy otrzymać, dopasowanej do wieku dziecka. Kasza i makaron są mięciutkie, wiec starszemu niemowlęciu nie musimy robić papki). Jeśli jest taka potrzeba, rozrzedzamy zupkę dodając przegotowaną wodę.

6

Z podanych składników otrzymamy dwie lub trzy porcje (w zależności od możliwości naszego maleństwa). Na drugi dzień dla urozmaicenia do zupki dodaję ugotowane żółtko lub 10g mięska (używam gotowego mięska z indyka lub kurczaka Gerber).

8
Reklamy